Haber

Dışişleri Bakanlığı: “PKK bağlantılı kişilerin AP’ye bu kadar kolay girip dilediği gibi gösteri yapması kabul edilemez”

Dışişleri Bakanlığı, “PKK bağlantılı kişilerin AP’ye bu kadar kolay girip istedikleri gibi gösteri yapmalarının kabul edilemez olduğunu” açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, PKK bağlantılı grubun Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Konsey toplantısını sabote etme girişimine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün terör örgütü PKK bağlantılı bir grubun gösteri düzenlediği ve Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Konsey toplantısında yasama faaliyetlerini sabote etti. PKK örgütüyle bağlantılı kişilerin AP’ye bu kadar kolay girip dilediği gibi hava atması kabul edilemez.”

“Avrupa Birliği’nin terörle mücadeledeki zayıflığını ve samimiyetsizliğini gözler önüne seriyor”

Provokasyon çalışmalarında müdahalenin yetersizliğine ilişkin açıklamada, “Bu kişilere hızlı bir şekilde müdahale edilmemesi bir başka gariptir. Şiddetle kınadığımız bu eylem, Avrupa Birliği’nin ve özellikle ABD’nin acizliğini ve samimiyetsizliğini ortaya koymaktadır.” AP terörle mücadelede AP ve diğer AB kurumları bu kayıtsızlığa kayıtsız kalmaktadır.Bu tutumlarını sürdürdükleri sürece PKK’nın AB terörü üzerinde olmasına rağmen AB’deki varlığına ve faaliyetine son verilmesi mümkün değildir. Bu terör örgütü mensuplarının kimler aracılığıyla ve tereddüt etmeden Meclis binasına girdikleri sorgulanması gereken bir zaaftır.Benzer bir PKK provokasyonu sonrasında “21 Kasım 2017’de AP Başkanlığı’nın oybirliğiyle aldığı kararla giriş AB terör örgütü listesinde yer alan terör örgütlerine bağlı kişi ve grupların AP binalarına girişi yasaklandı. AP’nin bugün bu kararı titizlikle uygulamasını bekliyoruz.” – ANKARA

hayratajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu