Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Emek Mahallesi’nde yol genişletme çalışmalarına başlıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ekipleri, şehir içi trafiğinde ulaşımı kolaylaştıracak yol yapım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 14 Ağustos Pazartesi günü ekiplerin yol genişletme çalışmalarına Emek Mahallesi Ziya Gökalp Bulvarı’nda başlayacak.

Sorunsuz bir üst yapı için yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, birçok noktada çalışmalarını sürdürüyor.

EBB Yol Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, Eskişehir’in en kalabalık mahallesi Emek Mahallesi’nde bulunan Ziya Gökalp Bulvarı üzerindeki imar planına ilişkin temel yol genişletme çalışmalarına 14 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

Daha önce birinci etabı tamamlanan ve imar planı çerçevesinde kamulaştırma işlemlerinin tamamlanması beklenen bulvar üzerinde yolun kalan 400 metrelik kısmında Büyükşehir Belediyesi grupları ve altyapı kurumları çalışmalarını yürütecek.

Çalışma yapılacak alanın Ertaş Bulvarı’ndan itibaren araç trafiğine kapatılacağını belirten yetkililer, çalışma süresince sürücüleri Güvensoy Caddesi, Güzelköy Caddesi, Refik Saydam Caddesi gibi alternatif güzergahları tercih etmeleri konusunda uyardı.

haberyenifakili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu