Haber

MEB Yönetmeliği: İkili Eğitim Nedir ve Ne Anlama Gelmektedir? İkili Eğitim Sistemi Nasıl Uygulanır?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamasının ardından ikili eğitim sistemiyle ilgili araştırmalar başladı. Özellikle 10 ili etkileyen Kahramanmaraş depreminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimin 1 Mart’a kadar verildiğini belirtti. Kalan 71 ilde eğitim 20 Şubat’a ertelenirken, ikili eğitim sistemine geçilebileceği söylendi. Peki ikili eğitim sistemi nedir? İkili eğitim sistemi nasıl uygulanıyor? Detaylar burada…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremin ardından ülke genelinde eğitime verilen araç genişletildi. 15 gün tatil yapan öğrenciler için ders başlama tarihi 20 Şubat’a ertelendi.

Deprem bölgelerinde yaşayan öğrencilerin derse başlayacağı tarih 1 Mart olarak açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gerekirse ikili eğitime geçilebileceğine ilişkin açıklama yaptı.

İkili Eğitim Sistemi Nedir?

İkili eğitim sistemi, okul öncesi ve ilköğretim kurumlarının sabah ve öğle olmak üzere diğer kümelerde eğitim verme durumudur.

Dual Öğretim Nasıl Uygulanır?

İkili eğitimin amacı mevcut okul ve sınıf sayısını azaltmaktır. Bir öğrenci grubu sabah, diğerleri öğleden sonra başlar. Ders ve teneffüs buna göre ayarlanır. Ders saatleri uzatılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu