Ekonomi

Vakıf Katılım’dan sermaye artırım kararı

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, katılım finans sektörünün önemli oyuncularından Vakıf Katılım, ödenmiş sermayesini 5 milyar TL, toplam ödenmiş sermayesini ise 14 milyar 635 milyon TL’ye çıkardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf İştirak Genel Müdürü Osman Çelik, “Katılım finansı sektöründe referans kuruluş olma vizyonuyla çıktığımız yolculuğumuzda değerli aşamaları geride bırakıyor ve istikrarlı yolumuza devam ediyoruz. Yönetim kurulumuzun aldığı kararla ödenmiş sermayemizi 5 milyar TL artırarak 14 milyar 635 milyon TL’ye ulaştırdık. yılında ödenmiş sermaye bazında katılım finansı sektöründe birinci, bankacılık sektöründe ikinci sıraya yükseldik.” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta aktif büyüklüğünde 200 milyar TL sınırını aştıklarını kaydeden Çelik, şunları kaydetti:

“26 Şubat’ta 7. yılımızı tamamlamış olacağız. Bankacılık açısından erken sayılabilecek bir dönemde bu manevi sınırı aşmış olmak bizim için çok değerli bir başarı. Güçlü sermaye yapımız ve güçlü aktif kalitemizle, sadece iştirak finansmanında değil, bankacılıkta da önümüzdeki yıllarda çok değerli bir varlık olacak.Oyuncu olma hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz.Vakıf Katılım kuruluş misyonu doğrultusunda daima büyümek ve büyümek için çalışmaktadır. Yaşadığımız bu hüzünlü günleri geride bırakmak için bugüne kadar olduğu gibi çalışmaya devam edeceğiz. Güçlü sermaye yapımız ile ülkemizin kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz.

guneysuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu