Ekonomi

100. yılında Denizli’yi anlatan 100 fotoğraf

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında Denizli’yi konu alan “Son Yüzyılda Denizli’den Yüzler” başlıklı 100 fotoğrafın yer aldığı sergiyi sanatseverlerle buluşturdu. Denizli’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünü yansıtan çok özel görüntülerin yer aldığı 100 fotoğraf, 10 Kasım’a kadar açık kalacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı kapsamında özel etkinlikler düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’ye ilişkin “Son Yüzyılda Denizli’den Yüzler” isimli fotoğraf standı düzenledi. Turan Bahadır Stand Salonu’nda Denizli’nin 100. yılını anlatan 100 fotoğrafın ziyaretçilere sunulduğu standın açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Önder Zolan, açılışta yaptığı konuşmada, stantta Cumhuriyetin başlangıcından günümüze Denizli’de yapılan keyiflerin yer aldığı tarihi bir arşivin yer aldığını kaydetti. Başkan Osman Zolan, Denizli’nin geçmişini anlatan fotoğraf sergisinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Cumhuriyetimizin 100. yılını güçlü bir şekilde kutlamaya çalışıyoruz. Herkese Cumhuriyeti hissettirmek ve kutlamak için birçok program düzenliyoruz. hak ettiği şekilde. Her gün onlarca olay yaşıyoruz.” “Var” dedi.

Güveni koruyoruz

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için kan döken şehit ve gazileri rahmetle andıklarını belirten Başkan Zolan, “Atatürk’ümüzün emanetini onurlandırmak boynumuzun borcudur. Anadolu’yu vatan yapmak için canını, kanını veren atalarımız ve tüm büyüklerimiz.” “Bu hoş şeyleri koruyarak, emaneti daha hoş, daha ileriye taşımaktır” dedi. Konuşmanın ardından sergi açıldı. Denizli’nin 100. yılındaki çok özel karelerin yer aldığı serginin 10 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebileceği belirtildi.

400 fotoğraf arasından seçildi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı kapsamında düzenlenen “Son Yüzyılda Denizli’den Yüzler” başlıklı fotoğraf standında gazeteci Muhammet Karaçay’ın kentin hafızasına katkı sağlayacak 400 eserin bulunduğu belirtildi. bunlardan eski olanları restore edilerek baskıya hazır hale getirildi ve farklı ebatlarda stantta sunuldu. Öte yandan dileyen vatandaşların Denizli’yi gösteren arşiv fotoğraflarını Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na getirebilecekleri, burada taranıp numune alınabileceği ve asıllarının belediyeye geri verilebileceği belirtildi. vatandaşlar. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu