Haber

Akşener, Dünya Emekçi Kadınlar Günü İçin Anıtkabir’i Ziyaret Etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Yanındaki kadınlarla birlikte mozoleye çiçek bırakan Akşener, Anıtkabir Özel Defteri’ne ‘Biz tarihin her döneminde olduğu gibi yılmayan, yılmayan, mücadelesinden vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız’ yazdı. sözleri yazdı.

Akşener, YETERLİ Partili kadın heyet ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Akşener’in mozoleye çiçek bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Akşener, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve bir yazı yazdı.

Akşener deftere ne yazdı?

“Sevgili Atatürk, uygarlık yolunda Türk milletine en büyük armağanınız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında bir kez daha huzurlarınızdayız. Bizler bunca dert, kural, imkansızlık karşısında Cumhuriyetimizin bize sunduğu fırsat eşitliğiyle bugünlere gelmiş köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi biz de vazgeçmeyen, vazgeçmeyen, emeğinden vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız.

Cumhuriyetimizin bizler için ne kadar büyük bir nimet olduğunun da bilincindeyiz. İstiklalimizin ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz hanımlar, genç yaşta içip içip içtiğimiz andan itibaren vefamızla medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkını batılı ülkelerden önce verebilen bu Cumhuriyet, 2023’te bunun hatırasıyla yetinemez. kadınlar yeni yüzyılında kadınları görmezden gelemezler. Çünkü Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur.

Bu bilinç ve inançla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında vatanımız ve milletimiz için durmaksızın çalışacağımızı, çocuklarımızın geleceği için yılmaz bir gayret göstereceğimizi, kadınlarla birlikte tarih yazacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Yüce Türk milleti için verdiğiniz emekler ve biz Türk kadınlarına açtığınız yol için sizleri bir kez daha minnetle selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.”

Twitter’dan açıklama yapan Akşener, “Kadınlarla birlikte tarih yazacağız” dedi.

haber-kagizman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu