Haber

Başkan Gürkan üretime başlayan fabrikaları ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başlayan fabrikaları ziyaret etti. Ziyarette fabrikada çalışan vatandaşlara hayırlı işler dileyen Lider Gürkan, depremin yaralarının sarılması için fabrikalarda üretimin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan ağır şekilde etkilenen Malatya’da yaralar iyileşiyor. Deprem nedeniyle yaklaşık iki hafta kapalı kalan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) fabrikalar, anahtarlarını kaldırarak üretime başladı.

Malatya’da fabrikaların üretime başlamasıyla birlikte ticari hayatın canlanacağını ve normal hayata dönüşün kolaylaşacağını belirten Başkan Gürkan, “Bilindiği üzere Malatya’mız depremden önemli ölçüde etkilendi ama biz yaralarımızı hep birlikte saracağız.Ayrıca milletimiz bu süreçte depremden etkilenen 11 ilimizde var gücüyle seferber oldu.Ülkemizin birlik ve beraberliğin tam ortasında olduğunu ilk günden itibaren gördük. .Ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Organize Sanayi Bölgelerimizdeki birçok fabrikamız şalterlerini söküp üretime başladı. Bu çok değerli bir olay. Gerçekten de üretime başlanması, hayatın normale dönmesi için değerli bir adım. Temennimiz önümüzdeki günlerde üretime başlayan fabrika sayısının artması. İnşallah bir an önce devlet ve millet el ele verir, milli afet dediğimiz depremin yaralarını sarmış oluruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu