Haber

Bisikletçiler, Kaçan Sürücünün Tutuklanmasını Talep Etti

BOSTANCI’da bisikletçiler, arkadaşları Doğanay Güzelgün’ün ölümüne neden olan otomobilin sürücüsü Temel Ünlü’nün yakalanamaması üzerine protesto gösterisi yaptı. Olay yerinde toplanan Güzelgün’ün eşi ve arkadaşları, kaçan sürücünün bir an önce yakalanmasını istedi.

18 Temmuz Salı günü saat 05.30 sıralarında Bostancı sahil yolunda meydana gelen kazada, polis kontrolünden kaçtığı iddia edilen Temen Ünlü’nün kullandığı otomobil, seyir halindeki 51 yaşındaki Doğanay Güzelgün’e çarptı. bir bisiklet, onun ölümüne neden oluyor. Temel Ünlü, kazanın üzerinden 23 gün geçmesine rağmen yakalanamadığı için Güzelgün’ün olay yerinde toplanan arkadaşları, Ünlü’nün bir an önce yakalanmasını istedi.

“KATİL EL sallıyor, EN KISA ZAMANDA YAKALANMASINI İSTİYORUZ”

Hayatını kaybeden Doğanay Güzelgün’ün eşi Banu Güzelgün, “Doğanay’ı anmak için buradayız. Katilin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Bu şekilde sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Her Salı sabahı saat 21.00’de. 05.30 Doğanay’ı vefat ettiği yerde anıyoruz.Katili bulmak ve Doğanay’a farkındalık yaratmak için arkadaşlarıyla bu formda geziler düzenliyoruz.Eşime vuran kişinin daha önce arama yaptığını biliyoruz. Aranıyor araması olan bir kişinin ortalıkta dolaştığını sanıp el sallıyor.Polis ekipleri bir an önce yakalanması için hala arıyor.”Güvenlik güçlerinin arama sıklığını artırmasını istiyoruz. Katilin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. İmza kampanyası başlattık” dedi.

Doğanay Güzelgün’ün bisikletçi arkadaşı Giray Özer, “Doğanay ile çok uzun süredir arkadaşız. İnanılmaz bir kederimiz var. Umarım bu olay bir milat olur, artık sürücüler bizim de insan olduğumuzu anlar. En azından insanların bizim de bir ailemiz ve çocuklarımız olduğunu fark etmelerini istiyoruz” diyen “Bu nedenle farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. Her sabah 05:30’da yola çıkmamızın tek nedeni ölmek istemememizdir. Ama ne yazık ki başka şeyler oluyor ve yine ölüyoruz. EDS’nin çalışmasını istiyoruz. Hız sınırlarının düşürülmesini istiyoruz. Sarhoş sürücülerin daha fazla denetlenmemesini istiyoruz” diye konuştu.

pozanti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu