Haber

Fiat Scudo ve Ulysse Türkiye yollarına çıktı

FiatProfessional, Yeni Fiat Scudo ve Fiat Ulysse’yi Türkiye pazarına sundu.

2022 yılına otomobil ürün gamındaki yeniliklerle başlayan marka, Fiat Scudo ve Fiat Ulysse ile yeniden orta ticari araç segmentine giriyor.

Basın toplantısında konuşan Fiat Marka Müdürü Altan Aytaç, “1996 yılından beri üretilen Fiat Scudo, fonksiyonellik, yüksek yükleme hacmi, taşıma kapasitesi ve ekonomi sunuyor. Yeni Fiat Ulysse ise binek araçta konfor sunuyor. modern tasarımı, yüksek konforu, ferah iç mekanı ve teknolojisi ile ulaşım.Tarifini değiştirirken geniş aileler için ideal bir çözüm sunuyor.2022 yılına otomobil ürün gamımızdaki yeniliklerle girdik.Hafif ticari aracımızı genişleterek yılı kapatıyoruz. Önümüzdeki yıl yeniden girdiğimiz orta ticari araç segmentinde Fiat Scudo ve Fiat Ulysse güçlü oyuncularımız olacak” dedi.

2022 yılını hafif ticari araç pazarında yüzde 25’in üzerinde pazar payıyla kapatmayı hedeflediklerini belirten Aytaç, “FIAT Professional markası olarak hafif ticari araç pazarındaki performansımızı önümüzdeki yıllarda da başarıyla sürdüreceğiz. Fiat Scudo ve Fiat Ulysse’yi de ürün gamımıza katarak FIAT çatısı altında farklı müşteri ihtiyaçlarına çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Altan Aytaç, Fiat Marka Direktörü

Aytaç: Ürün gamımıza Fiat Scudo ve Fiat Ulysse’nin de eklenmesiyle farklı segmentlerdeki hafif ticari araç müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız

Türkiye Toplam Otomotiv Pazarını değerlendiren Altan Aytaç, Fiat markasının son üç yılda Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri olduğunu söyledi. Egea’nın lansmanından bu yana “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” unvanını elinde tuttuğunu, hafif ticari araç sınıfında Doblo ve Fiorino modelleri ile Fiat Professional markasının minivan sınıfında liderliğini sürdürdüğünü belirtti. Aytaç, “Fiat markası olarak 2022 yılında da toplam pazar liderliğimizi açık ara koruyoruz. Satış performansımızın yanı sıra hizmet çeşitliliğimizi de sürekli artırıyoruz. Müşterilerimizin Fiat ile olan deneyimlerini daha da ileriye taşıyoruz.”

Fiat Pazarlama Müdürü Burak Umur Çelik & Fiat Marka Müdürü Altan Aytaç

Fiat Pazarlama Müdürü Burak Umur Çelik, “2022’nin son ayında lansmanını yaptığımız Fiat Scudo ve Fiat Ulysse ile ‘Bir Şeyler Değişiyor’ diyoruz. İşlevselliği, kompakt tasarımı ve yüksek yükleme hacmini ekonomi ile birleştiren Fiat Scudo, yeni fikirlere alan açmak için işini büyütmeyi hedefleyen müşterilerinin Ulysse ise özel ulaşımı tercih edenlerden geniş ailelere kadar tüm yolcuların seyahatlerini çok daha konforlu ve teknolojik hale getirerek beklentilerini karşılayacak, dedi.

Fiat Scudo

Yeni Scudo 2.0 Multijet 3 motor seçeneği ile geliyor. 6 vitesli manuel şanzımanla birlikte bu 145 HP motor, 340 Nm (@2000 RPM) tork üretir; WLTP normlarına göre kombine olarak 6,9-7,9 lt/100 km aralığında yakıt tüketimi sağlar. 5,31 m uzunluğa, 1,94 m yüksekliğe ve 1,92 m genişliğe sahip Yeni Scudo, 12,4 m dönüş çapı ve 1,94 m yüksekliğiyle şehir içi kullanım için segmentinin en iddialı araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Scudo’nun 935 mm genişliğindeki kayar yan kapısı 1 Euro Palet’in kolayca yüklenmesine olanak sağlarken, toplam 3 Euro Palet’in de rahatlıkla yüklenebileceği alan sağlar.

Akıllı modülerlik çözümleri

Yeni Scudo’da saklama alanları da dikkat çekiyor. Ön konsolda yer alan açık saklama alanına ek olarak modelde biri kapalı diğeri açık olmak üzere iki adet torpido gözü bulunuyor. Kabinde 6 yönde ayarlanabilen manuel bel destekli sürücü koltuğu bulunmaktadır. Standart donanımda sunulan sabit ikili yolcu koltuğu ise kullanım ihtiyacını karşılayacak formda alt kısımda geniş bir saklama alanı sunuyor. Plus Paket alındığında bu özelliklere ek olarak sınıfının en iyi modülerlik çözümünü sunan Magic Cargo ile iki koltuk ve koltuk altı saklama alanları bulunuyor. Uzunluk ve ek hacim sağlamanın prestijiyle sınıfının en akıllı modülerlik çözümü olan Magic Cargo (Modular Cargo), orta sağ altta bulunan kapak sayesinde uzun yükleri ön kabine kadar 4 m’ye kadar uzatabilmektedir. bölme olurken bu alan istenirse 0,5 m³ ek hacim sağlayabilir. . Böylece Magic Cargo toplamda 6,6 m3 hacim sunuyor. Tüm bu işlevsel çözümlerin yanı sıra Magic Cargo’da masaya dönüşebilen sırtlık da bulunuyor.

Yeni Scudo’nun dış tasarımında öncelikle yeni Fiat logosu göze çarpıyor. Modelde çift taraflı 180 derece açılabilen camsız arka kapı seçeneği standart olarak sunulurken; Müşterinin ihtiyacına göre çift taraflı 180 derece açılabilen camlı, rezistanslı ve silecekli arka kapı seçeneği plus paket ile satın alınabilmektedir.

Fiat Ulysse

Geniş ailelerin seyahat ihtiyaçlarını ve yolcu taşımacılığını en üst düzeyde karşılamak üzere tasarlanan Ulysse, yüksek konforu, ferah iç hacmi, yüksek hareket kabiliyeti ve şehirde avantaj sağlayan şık tasarımı ile öne çıkıyor. Yeni Ulysse, 8 vitesli tam otomatik şanzımanla birleştirilmiş verimli 2.0 Multijet 3 motorla sunuluyor. 177 HP dizel motor 400 Nm (@2000 RPM) tork üretirken; WLTP normlarına göre 6,8-7,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sunuyor.

8+1 seyahat ve 3+3+3 oturma imkanı sunan model, geniş yaşam alanına sahip rezidans konforunda seyahat sunuyor. 6 kademeli manuel bel destekli sürücü koltuğu ve sürücü alanında banket tipi ikili yolcu koltuğu sunan Ulysse, tekli ve çiftli (1/3; 2/3) katlanabilir ve sökülebilir kumaş yolcu koltuklarıyla kabinde geniş bir alan sunuyor. ikinci ve üçüncü sıralarda. . Ulysse ayrıca kişiye özel ayarlanabilen yolcu kliması ile seyahat konforunu da destekliyor. 980 litrelik bagaj hacmi, geniş iç hacmi ve yüke bağlı değişken amortisörlü bağımsız arka süspansiyonu ile sürüş konforu da ön planda tutuluyor.

Yeni Ulysse’de 17 inç elmas kesim alaşım jantlar, ekstra karartılmış arka camlar, elektrikli katlanır yan aynalar, LED gündüz yanan farlar, sağ sürgülü kapı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, hız sabitleyici ve sınırlama, otomatik karartma iç ayna, yağmur ve karanlık sensörleri, önde çift bölgeli otomatik klima ve arka yolcular için ayrı ayrı ayarlanabilen klima standart olarak sunuluyor. Ulysee’de “Panoramik Paket” ile kabine rahatlık veren panoramik cam tavan ve görüşü kolaylaştıran xenon farlar opsiyonel olarak satın alınabilirken, “Comfort Paket” ile elektrikli sağ/sol sürgülü kapılar opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Yeni Ulysse, kabinde konfor ile teknolojiyi birleştiriyor. 7 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay, Android Auto ve geri görüş kamerası da modelin standart teknolojileri arasında yerini alıyor.

VAN Maxi Business modeli Fiat Scudo, lansmana özel 559 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Aralık ayında Fiat bayilerindeki yerini alacak. Fiat Ulysse Lounge 8+1 modeli ise 798 bin 900 TL’lik lansmana özel fiyatla satın alınabiliyor. Her iki modelde de lansman döneminde geçerli olacak yüzde 1.99 faiz oranıyla 24 ay vadeli 300 bin TL kredi kampanyası tercih edilebilecek.

HABER: Lider Canözer & Fotoğraflar: Savaş Yılmaz

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi – İstanbul

>

Fiat Scudo

>

Fiat Ulysse

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu