Haber

İngiltere: Depremzedeler için özel bir vize oluşturmayı düşünmüyoruz

İngiltere hükümeti, Türkiye’deki depremzedelere özel vize verilmesi için başlatılan imza kampanyasına verdiği yanıtta, ‘bu konuda herhangi bir planı olmadığını’ açıkladı. Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından İngiltere’nin başlattığı ve İngiltere’deki Ukraynalılara yakınlarını getirme hakkı tanıyan imza kampanyasına 100 binden fazla kişi destek verdi. Türkiye’de yaşanan deprem ve konu TBMM’de milletvekilleri tarafından ele alındı.

‘TÜRKİYE’DEKİ DURUM UKRAYNA’DAN FARKLI’

İçişleri Bakanlığı’nın bugün imza kampanyasına katılanlara gönderdiği e-postada “Türkiye’de durum Ukrayna’dan farklı ve her krize kendine özgü bir şekilde yanıt verilmeli” ifadeleri yer aldı. Türkiye’ye kurtarma ekipleri gönderdiklerini ve maddi yardımda bulunduklarını belirten bakanlık, sahadaki ihtiyaçların karşılanması için Türk hükümeti ile temas halinde olduklarını söyledi.

“STANDART İŞLEMLERİ TAKİP EDEREK VİZE ALABİLİRLER”

“Rusya’nın Ukrayna’yı işgali devam eden bir çatışmadır. Bu istikrarsızlık, Ukraynalıların hayatını tehdit etmeye devam ediyor ve oluşturduğumuz vize türü, Ukraynalıların ülkeleri güvende olana kadar geçici olarak burada kalmalarına izin veriyor. destek. İngiliz hükümetinin, İngiliz vatandaşlarının depremzedelerin yakınlarını getirebilmesi için yeni bir vize türü oluşturma planı yok. Yerinden edilmiş bazı kişilerin Birleşik Krallık’taki akrabalarına katılmak isteyebileceğinin farkındayız. Bu kişilerin vizeleri yoksa standart vize prosedürlerini uygulayarak vize alabilirler.”

Deprem bölgesine en yakın vize merkezinin Adana’da olduğunu hatırlatan bakanlık, vize alan kişilerin İngiltere’deki akrabalarının yanında altı aya kadar kalabileceğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

sariyerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu