Yaşam

Küratörlüğünü John Craxton’ın üstlendiği: Işığın Peşinde Sergi Turları 19-21 Mayıs tarihlerinde yine Meşher’de!

İngiliz ressam ve tasarımcı John Craxton’ın (1922-2009) hayatı ve eserlerinin sunulduğu Türkiye’deki ilk kişisel sergi John Craxton: Işığı Ararken 23 Temmuz’a kadar Meşher’de sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. 19-21 Mayıs tarihleri ​​arasında stant küratörü, sanatçının yakın arkadaşı ve biyografisinin yazarı Ian Collins ile çeşitli stantlar gerçekleştirilecek. Londra’da yaşayan Collins’in stant açılışından sonra tekrar İstanbul’da olacağı bu tarihlerde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek ırklar, sergiyi küratör eşliğinde gezmek ve yakından tanımak isteyenler için çok özel bir fırsat sunuyor. John Craxton daha iyi.

Nisan ayında Ian Collins ile gerçekleştirilen çeşitler, yoğun ilgi nedeniyle tekrarlanmıştı.

Sergi türleri 19, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde saat 15.00’te ücretsiz ve İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. Uzay sınırlıdır ve kayıt gereklidir.

Sergide Craxton’ın 200’e yakın eseri yer alıyor.

John Craxton:  Işığı Ararken Sergi, Craxton’ın uzun kariyerini kapsayan çeşitli çalışmalarından bir seçki sunuyor. Stantta anıtsal bir goblen, tablolar, çizimler, baskılar, kitap tasarımları ve kişisel eşyalar var.  Dahil olmak üzere Craxton’ın geniş kapsamlı eserlerinden yaklaşık 200’ü   bulunur. Savaşın karanlığından aydınlığa, monokromdan parlak renklere doğru ilerleyen neşeli ve yaratıcı bir yaşamı anlatan standın vitrininde, sanatçının binmeyi çok sevdiği klasik motosikletlerden bir örnekle ziyaretçilerini karşılıyor. John Craxton:  Işığı ArarkenSergide çeşitli koleksiyonlardan ödünç alınan eserlerin yanı sıra John Craxton Estate’ten sonra en fazla Craxton eserine sahip olan Ömer Koç Koleksiyonu’ndan 40’ın üzerinde eser yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-belen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu