Haber

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE MOBİL ENERJİ İSTASYONU

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, Trakya’daki fabrikaların desteğiyle, atölyelerinde deprem bölgelerinde kullanılmak üzere taşınabilir elektrik ve kontak istasyonu üretti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından bölgenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan elektrik ve bağlantıda yaşanan güçlükler üzerine Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri öz kaynaklarıyla kilitli şarj üniteleri, aydınlatma armatürleri, treyler şeklinde projelendirerek üretime başladı. sesli anons sistemi, telsiz donanımı, güneş enerjisi panelleri ve jeneratörü olan araçlar.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilk etapta 55 araçlık üretimin sona erdiğini, talep eden illere araçları göndereceklerini söyledi. Deprem bölgesinde yaşanan kasvetin giderilmesi için değerli bir çalışma yürüttüklerini vurgulayan Yüksel, “Deprem bölgesinde yaptığımız yerinde tespitlerde iletişim ve güç anlamında önemli yüklerin olduğunu gördük. Bu yükleri ortadan kaldırmak için kendi gücünü üreten vatandaşlarımızın telefonlarını şarj edebilen, projektörler sayesinde aydınlatma sağlayan, telsiz sistemi ile bölgedeki kriz merkezi ile iletişim kurabilen bir araçtır. Aynı zamanda bu araçların bulunduğu yerden uydu sistemi üzerinden vatandaşlarımıza internet sağlayabileceğimiz bir sistem kuruyoruz. Araçlarda anons sistemi olacak dedi.

Araçları Trakya’daki fabrikaların takviyesiyle ürettiklerini belirten Yüksel, Süleymanpaşa ilçesinin 1. deprem bölgesinde yer aldığını ve araçlarla tüm bu noktalara ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu